Termalica - Články

ČLÁNKY

Chcete získat nejnovější informace o zdění
s pórobetonem Termalica, prohlédnout si tipy
na správné provedení stavebních prací nebo zatím
pouze vybíráte materiál pro hrubou stavbu?

Pak je tato stránka určena právě pro Vás!


7 praktických tipů, jak stavět s pórobetonem

Pórobeton je aktuálně nejpoužívanějším
stavebním materiálem. Pokud jste se i vy
pro stavbu z pórobetonu rozhodli,
máme pro vás 7 praktických tipů od volby správné malty až po akustiku uvnitř domu.

Přejít na článek »

Omítky do interiéru

Studie prokázaly, že lidský organismus se cítí nejlépe při teplotě okolo 20 °C a relativní vlhkosti vzduchu 50 %. Jak se těchto parametrů v rámci moderního bydlení snažíme dosahovat najdete v tomto článku.

Přejít na článek »

Energeticky úsporný dům se vyplatí

Téma energeticky úsporného bydlení je stále aktuálnější. Kvůli rostoucím cenám energií jsou nároky na vytápění budov a izolační vlastnosti konstrukcí stále přísnější. Zajímá vás, proč zrovna vy byste měli stavět energeticky úsporný dům?

Přejít na článek »

Zvuková izolace

První parametr, který při stavbě stěn řešíme, je zpravidla jeho tepelná izolace. Jako další nás zajímá zvuková izolace,
která ovlivňuje komfort bydlení a je důležitá u vnějších i vnitřních stěn.

Přejít na článek »

Jak na překlady

Termalica nabízí tři typy vyztužených překladů s označením TNN (vysoké nosné), TNB (nízké nosné), TND (vysoké nenosné) a konstrukční tvárnice zvané U-profily. Více informací v článku.

Přejít na článek »

Moderní stavba a pórobeton

Trendy ve stavebnictví se mění každých několik let. Investoři a dodavatelé hledají nová řešení a materiály, které jim umožní stavět budovy splňující současná kritéria. Jedním z takových materiálů je pórobeton.

Přejít na článek »

Stavba domu úsporně

Rozhodnutí postavit dům je často jedním z nejdůležitějších rozhodnutím ve vašem životě, protože jsou s ním spojené velké finanční náklady.  Rádi Vám v tomto článku poradíme, abyste nekupovali zajíce v pytli.

Přejít na článek »

Objemová hmotnost a pevnost

U tvárnice neleznete různé vlastností z nich nejdůležitější jsou hustota a pevnost. V tomto článku si vysvětlíme, co jednotlivé vlastnosti znamenají a jak vybrat ty správné tvárnice pro váš dům.

Přejít na článek »

Tepelná vodivost pórobetonu

Na energetickou náročnost budovy se klade stále větší důraz. Není se čemu divit, pokud zvolíte správný materiál můžete do budoucna ušetřit mnoho peněz. Také vám vysvětlíme, jak vypočítat tepelný odpor.

Přejít na článek »

Vlastnosti pórobetonu

Pórobeton je stále oblíbenějším stavebním materiálem, který lze použít jak k výstavbě domu, tak k jeho rekonstrukci. Pórobeton disponuje skvělými vlastnostmi, které jiné stavební materiály nemají.

Přejít na článek »

Stavba z pórobetonu - výhody a nevýhody

Pórobeton je vhodný materiál pro rychlou a levnou výstavbu. Jako každý materiál má i pórobeton své výhody a nevýhody – právě na ně se v tomto článku zaměříme.

Přejít na článek »

Využití příčkovek v interiéru

Jaký je nejjednodušší způsob renovace interiéru? No přeci s příčkovkami Termalica! Jedná se o inovativní řešení, které splní všechny vaše potřeby a značně usnadní práci.

Přejít na článek »

Není tvárnice jako tvárnice

Všechny tvárnice disponují mnoha parametry jako je hustota, přesnost rozměrů a tloušťka. Které z nich jsou nejdůležitější a do kterých tvárnic se vyplatí investovat čtěte dále.

Přejít na článek »

Co je pórobeton

Víte, jak kam až sahá historie pórobetonu, jaké má využití a jaké jsou jeho hlavní složky? Přečtěte si bližší informace o jednom z nejoblíbenějších stavebních materiálů dnešních dní.

Přejít na článek »