Absorbér Rigitone

Nadměrný hluk snižuje produktivitu a narušuje psychiku
POMOHOU AKUSTICKÁ ŘEŠENÍ

Trápí vás únava, častá bolest hlavy a špatná soustředěnost? Příčinou může být nadměrný hluk, který vás v pracovním prostředí obklopuje.

Kanceláře typu open-space (sdílené kanceláře) jsou z hlediska zaměstnavatele stále oblíbenější – šetří místo i energie a zaměstnanci mezi sebou jednodušeji komunikují. Zaměstnanec to však jako výhodu vnímat nemusí, a to především kvůli nadměrnému hluku, kterému v tomto prostředí nelze zabránit – neustálé hovory kolegů, spuštěná klimatizace nebo běžící tiskárna. Stejný problém s nadměrným hlukem mají i další místa jako například restaurace či kavárny.

Jaké dopady na vás může
nadměrný hluk mít?

  • Potíže s pozorností a koncentrací
  • Únava
  • Bolest hlavy
  • Podrážděnost
  • Nervozita

Jak hluku zabránit?

Zdroj zvuku nelze ovlivnit, ale při správném použití materiálů ho můžeme velmi účinně eliminovat. V uzavřeném prostoru totiž dochází k odrazu zvuku od stěn, stropu a podlahy zpět ke zdroji (hodnota dozvuku). Pro utlumení hraje významnou roli pohltivost zvuku použitých materiálů, které prostor ohraničují – hladké materiály zvuk odrážejí, porézní pohlcují. Jelikož v moderních interiérech se většinou setkáváme s hladkými a lesklými povrchy, je nutné prostor doplnit prvkem s vysokou absorpcí zvuku.

Akustiku vyřeší Absorbér Rigitone

Ideální řešení pro zlepšení zvukově rušivého prostředí představuje instalace Absorbéru Rigitone. Jedná se o designový sádrokartonový volně zavěšený ostrov. Dodáván je v barvě přírodního kartonu a lze ho jednoduše přemalovat na požadovaný odstín.

Hlavní výhody

Výborně řeší problémy
s prostorovou akustikou
Tyto designové prvky při správném použití velmi dobře pohlcují zvuk (90% pohltivost) a tím skvěle řeší prostorovou akustiku.
Snižuje koncentraci nebezpečných
látek v ovzduší interiéru
Tento absorbér disponuje technologií Activ’Air®, která účinně snižuje koncentraci formaldehydu
v interiéru až o 70 % po dobu 50 let.
Zajišťuje klimatický komfort v místnosti
Sádra je dokonalým regulátorem vlhkosti vzduchu. Pohlcuje a odstraňuje přebytek
vlhkosti, čímž zmírňuje změny mikroklimatu
a chrání naše zdraví.
Odráží světlo v místnosti
Při správné volbě typu barvy a odstínu nátěru bude absorbér odrážet světlo v místnosti přesně tak, jak je pro daný prostor potřeba.
Zajímavý design
Absorbéry Rigitone otevírají nové příležitosti, jak pohlédnout na celý interiér. Svým jedinečným designem pomohou ozvláštnit každý prostor.
Montáž desek zvládne každý
Volně zavěšené absorbéry se zavěšují pouze na 4 závěsné body pomocí kovových kotevních prvků. Nosná konstrukce je součástí balení.

Technické parametry

Délka: 1800 mm
Šířka: 1050 mm
Výška: 80 mm
Maximální dodatečné zatížení: 1,5 kg/bod; max. 3 kg/m2
Hmotnost: 24 kg/ks
Třída reakce na oheň: A2-s1,d0 (nehořlavý materiál)
Odolnost proti relativní vzdušné vlhkosti: 70 %
Typ hrany: kolmá s perforací
Zvuková pohltivost: αw = 0,90
Norma: EN 14190

Video

Velmi zajímavé video zabývající se akustikou, kvalitou ovzduší či prosvětlením místnosti si můžete prohlédnout níže.
S některými z probíraných témat Vám pomůže i Absorbér Rigiton.

Nevyhovující podmínky v českých školách? Osvětový projekt se to snaží změnit

Velkou část našich životů trávíme ve vnitřních prostorech. Proto je velmi důležité, jak je v nich postaráno o naše zdraví. V případě dětí ve školách jsou statistiky obzvláště znepokojující. Špatný vzduch a nevhodné světlo nebo akustika mohou často vést k různým zdravotním problémům. Jak se to snaží projekt Zdravá škola změnit? A jaké vychytávky k tomu v dnešní době existují?

Přejít na video na Nova Plus ->

Pohybuji se v akusticky nevyhovujícím prostředí?

Pokud se vás týká problematika akustiky v jakémkoliv interiéru, lze využít náš kalkulátor pro výpočet dozvuku místnosti.

Doba dozvuku je čas, za který se úroveň zvukového signálu sníží na jednu miliontinu původní intenzity. Jinými slovy: doba dozvuku vyjadřuje, jak dlouho je v určité místnosti slyšet „ozvěna“ daného zvuku. Čím je doba dozvuku delší, tím déle je slyšet ozvěna. Je-li doba dozvuku příliš krátká, je místnost přetlumená a sluchový vjem je zhoršen. Podle velikosti daného prostoru a účelu jeho využití se optimální doba dozvuku liší.

  • Kanceláře, školy, zasedací místnost - 0,8 -1
  • Odpočinková místnost, knihovna - 0,5 – 0,8
  • Pozor! Nebezpečná a život ohrožující mez - 4

Zaujal Vás Absorbér Rigiton?

Můžete si jej zakoupit i na našem e-shopu.

Absorbér Rigitone 8-15-20 super,
180 x 105 x 8 cm, Activ Air, Rigips

Absorbér Rigitone je designový sádrokartonový volně
zavěšený ostrov, který je dodáván
v barvě...

Nejste si jistí, kolik desek potřebujete?

Nevadí! Připravili jsme pro Vás kalkulátor, díky kterému si můžete jednoduše sami spočítat dobu dozvuku. Stačí zadat rozměry místnosti a další základní parametry a během pár minut se dozvíte, v jakém akustickém prostředí se pohybujete. A možná konečně pochopíte, proč vás tak často bolí hlava, jste nervózní a neproduktivní.