DOKÁZALI JSME, ŽE V DSK MÁME VELKÉ SRDCE

Už dlouho jsme hledali projekt, který zaštituje dobrou věc, dává nám smysl a mohli bychom ho podpořit v plném rozsahu. Když nás oslovila Xénie Mráčková, hlavní organizátorka projektu 450 ml naděje, věděli jsme, že je to ono.

Projekt 450 ml naděje je zaměřen na získávání bezplatných dárců krve pro nemocnice v ČR. Od roku 2014 uspořádali už 44 akcí, na které přivedli 1864 prvodárců. Krev je stále nenahraditelnou tekutinou, kterou může potřebovat kdokoliv z nás. Bohužel v Česku nyní chybí až 100 000 dárců krve, a proto je potřeba s tímto nedostatkem bojovat.

My jsme se rozhodli zaštítit náborovou akci 13.10.2021 na Transfúzním oddělení v Hradci Králové a stali jsme se jejím generálním partnerem. Na akci jsme se připravovali už pár týdnů dopředu. Vytvářeli jsme dárky pro prvodárce, kteří na akci dorazí, a snažili se akci maximálně zpropagovat. Umístili jsme letáky na naše provozovny, rozeslali newsletter a dokonce motivovali naše zaměstnance, aby se k dárcovství připojili. A výsledek? Devatenáct prvodárců, z nichž se této akce zúčastnilo (kvůli obsazenosti prodejen) jedenáct z nich!

Atmosféra na akci byla jednoduše báječná. Ačkoliv transfúzní oddělení praskalo ve švech, dárci i personál nemocnice byli v dobré náladě. Troufám si tvrdit, že zásluhu na tom měla i naše parta z DSK, o které se tam ještě odpoledne vyprávělo. Mezi dalšími dárci byli ve velké míře studenti z hradeckých škol, ale i jednotlivci, kteří se přihlásili na základě letáků či našeho newsletteru.

Nejdůležitější informace ale samozřejmě je, že se této náborové zúčastnilo neuvěřitelných 57 prvodárců, kteří dohromady darovali 26l krve! Jsme rádi, že tato akce přesvědčila tolik lidí a doufáme, že se z prvodárců stanou dárci pravidelní.

Děkujeme projektu 450 ml NADĚJE, který nás na akci přizval a my se tak mohli na této akci podílet. Především ale děkujeme všem, kteří se do akce zapojili, ať už samotným darováním krve nebo její propagací, a pomohli tak dobré věci.

Celou galerii z akce si můžete prohlédnout na našem facebooku.