Před samotným započetím práce doporučujeme připravit si veškeré potřebné vybavení, jelikož doba vytuhnutí kotvy je velmi rychlá (2-8 minut). Pokud kotvící prvek nemá šikmé drážkování, je nutné toto drážkování provést bruskou, aby nedošlo k případnému protočení při povolování či utahování, popřípadě vytržení z nosné konstrukce.
Všechny obrázky je možné po kliknutí otevřít v plném rozlišení.
Volba průměru správného vrtáku závisí na nosné konstrukci. U dutých materiálů volte průměr odpovídající průměru pomocného sítka. U plných materiálů změřte kotevní prvek a připočítejte 2 mm, zde se sítko nepoužívá. Tímto vrtákem proveďte požadovaný počet otvorů do přiměřené hloubky.
Z vyvrtaného otvoru odstraňte pomocí čistícího kartáčku nebo pumpičky zbytky prachu po vrtání.
Odšroubujte krycí víčko z kartuše a našroubujte přiložený aplikátor sloužící k dokonalému promísení směsi chemické kotvy. Následně vše vložte do výtlačné pistole.
Abychom zajistili dokonalé promísení složek chemické kotvy, je nutné vytlačit zkušební vzorek o délce 5-10 cm mimo konstrukční otvor. Poté je směs připravena k použití.
Po dokonalém naplnění sítka směsí chemické kotvy toto sítko uzavřeme víčkem (je součástí sítka), aby nedocházelo v průběhu osazení ocelového prvku k nežádoucímu vytlačení aplikované směsi vně nosné konstrukce.
Otáčivým pohybem vložte kotvený prvek do konečné polohy a nechte chemickou kotvu vytvrdnout.
V případě, že nespotřebujete celý obsah kartuše, doporučujeme řídit se následujícími kroky.
Obrázek zobrazuje, jakým způsobem je zajištěno upevnění v dutém materiálu, které znemožní vytržení.
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Díky nim Vám dokážeme nabídnout produkty na míru, slevy nebo případně relevantní služby. Veškeré cookies jsou naprosto anonymní a stačí jen dát souhlas.