Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Díky nim Vám dokážeme nabídnout produkty na míru, slevy nebo případně relevantní služby. Veškeré cookies jsou naprosto anonymní a stačí jen dát souhlas.
Změříme čistou plochu fasády (odečteme okna a dveře), délku ostění otvorů a nároží a délku soklové lišty. Zkontrolujeme rovnost a soudržnost podkladu. Starší omítky doporučujeme napenetrovat.
Izolace plochy se lepí s přesahem přes otvor tak, aby v rozích otvoru nedocházelo k průběžné spáře. Ostění otvorů se lepí dovnitř.
Na polystyren naneseme zubovým hladítkem (zub 10x10 mm) stěrkový tmel, do kterého zatlačíme armovací tkaninu. Napojení tkaniny se provádí s přesahem min. 10 cm (včetně vnitřních rohů). Následně se povrch tmelu uhladí tak, aby se tkanina celoplošně skryla (případně se tmel doplní). Spáry s jinými materiály (okna, oplechování) osadíme dilatačními lištami. Po zatvrdnutí lze povrch přebrousit brusným hladítkem.
Penetrace se provádí válečkem nebo štětkou minimálně 6 hodin před finální úpravou pro zmenšení a sjednocení savosti podkladu. Volba penetrace závisí na následném typu vrchní omítkoviny.
Tenkovrstvé omítky doporučujeme nechat zhotovit odbornou firmou. V dnešní době se nejčastěji na zateplovací systém používají pastovité omítkoviny odolávající zvýšeným požadavkům na životnost povrchů. Dělí se do skupin akrylátových, silikonových a silikátových omítkovin.