weber.ton aquaBalance - fasádní nátěr se silikonovou disperzí

Vyberte variantu
Hmotnost [kg]
Odstín
Běžná cena s DPH1 331 Kč
Ušetříte320 Kč 24 %
Vaše cena s DPHod 1 011 Kč
Vaše cena bez DPHod 835 Kč
Dostupnost:
Na dotaz
Zboží lze vyzvednout v našich
prodejnáchna dotaz
Produkt je skladem v našich prodejnách:
Opatovice 0 ks
Opatovice sklad 0 ks
Hradec Králové 0 ks
Holice 0 ks
Mnichovo Hradiště 0 ks
Týnec nad Labem 0 ks
Pardubice - Jesničánky 0 ks
Pardubice - Černá za Bory 0 ks
Nové město n. M. 0 ks
Dostupnost je aktualizována 1x za 60 minut. Pro ověření 100% dostupnosti nás prosím kontaktujte.
Kód11999011
VýrobceSaint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Weber
Záruka24 měsíců
PopisParametry

Weber ton aquaBalance je fasádní nátěr obsahující silikonovou disperzi, připravený k přímému použití se systémovou penetrací weberpodklad silikon G500 určený na přetírání omítek weberpas aquaBalance a weberpas topDry.

Použití:
Nátěr je určen k přetírání nebo případnému dalšímu barevnému ztvárnění tenkovrstvé omítky weberpas aquaBalance, nebo omítky weberpas topDry. Přetřením povrchu omítky weber.pas aquaBalance, nebo omítky weber. pas topDry neztratí omítky schopnost regulace vlhkosti na svém povrchu a tím i přirozenou ochranu proti růstu mikroorganismů.

Nejdůležitější vlastnosti:

  • propustný pro vodní páry
  • výborné krycí schopnosti
  • odolný vůči povětrnostním vlivům
  • odolný UV záření
  • velmi pružný
  • široký výběr odstínů
  • vysoce vodoodpudivý
  • faktor difúzního odporu μ = 70

Složení:
Důležitými složkami výrobku jsou vápencové plnivo, vysoce hodnotné pigmenty, silikonová disperze.

Barevné odstíny:
Barevné odstíny podle vzorkovnice weber color line od roku 2013. Při použití na vnější tepelně izolační kompozitní systémy, zvláště na osluněné plochy, se doporučuje používat pouze odstíny s koeficientem HBW minimálně 25. Některé odstíny mají příplatek podle aktuálně platného ceníku. Při potřebě použití odstínu s nižším HBW lze využít technologii weberreflex, popř. jiná opatření po konzultaci s výrobcem.
Jednotlivé výrobní šarže mohou mít mírně odlišný odstín od barevného vzorníku, pro doobjednání je proto třeba uvádět čísla šarží.

Všeobecné požadavky na podklad:
Vhodné podklady jsou tenkovrstvé omítky weberpas aquaBalance a weberpas topDry. Podklady musí být pevné, suché, bez trhlin, prachu a odlupujících se částí. Nově zhotovené podkladní omítky musí být provedeny s pravidelnou strukturou a musí mít stejnou savost v celé ploše.

Rovnost podkladu:
Podklad v podobě tenkovrstvé omítky weberpas aquaBalance a weberpas topDry musí být dostatečně rovný a struktura omítky musí být pravidelná. Nerovnosti a nedostatky v pravidelnosti struktury omítky nátěr pouze kopíruje. Fasádní nátěr strukturu omítky pouze mírně zaoblí.

Podkladní nátěr:
K penetraci podkladu se používá silikonový podkladní nátěr weberpodklad silikon ředěný v poměru 1:1 čistou vodou. Zjednodušenou formou penetrace je použití 1 dílu weberton silikon ředěného 2 díly čisté vody.

Ředění:
Fasádní hmota je připravena k přímému použití. V případě potřeby (především při nanášení na tenkovrstvé a strukturované omítky) je možné první vrstvu nátěru ředit do 5 % čistou vodou. Druhá krycí vrstva se naředí maximálně 2 % vody.

Nářadí:
Fasádní váleček, malířská štětka, případně vhodné stříkací zařízení. Unimixer a vrtačka nebo speciální míchadlo s možností regulace otáček.

Čištění:
Nářadí, nádoby a nástroje je nutné před zaschnutím očistit vodou. Všechny výplně otvorů (včetně rámů), parapety a ostatní konstrukce na fasádě je třeba chránit před ušpiněním nebo ihned po ušpinění očistit čistou vodou.

Spotřeba m2: 0,5 kg/m2

Balení: V 5 a 25 kg PE obalech.

VýrobceSaint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Weber