Postup montáže zateplovacího systému:

1. Kontrola podkladu, zaměření

Změříme čistou plochu fasády (odečteme okna a dveře), délku ostění otvorů a nároží a délku soklové lišty. Zkontrolujeme rovnost a soudržnost podkladu. Starší omítky doporučujeme napenetrovat.
1.krok-220
2.krok-220

2. Založení systému

Nejčastěji používáme soklovou lištu s okapničkou, kterou
připevníme po každých 50 cm
natloukací hmoždinkou. Spoje zabezpečíme spojkou soklových lišt.

3. Lepení polystyrenu

Lepicí tmel na desky nanášíme celoplošně zubovým hladítkem nebo lžící v pásu po obvodu a uprostřed s dvěma terči, přičemž se lepidlo nesmí dostat do spár. Desky lepíme na vazbu (včetně nároží).
3.krok-220
4.krok-220

4. Izolace ostění otvoru

Izolace plochy se lepí s přesahem přes otvor tak, aby v rozích otvoru nedocházelo k průběžné spáře. Ostění otvorů se lepí dovnitř.

5. Kotvení

Talířové hmoždinky se osazují v rozích a středu desek po zatvrdnutí lepidla min. 5 cm do nosného zdiva. Zkontrolujeme nerovnosti polystyrenu (případně přebrousíme hladítkem s brusným papírem) a zatmelíme talířové hmoždinky.
5.krok-220
6.krok-220

6. Osazení rohů

Na veškeré rohy objektu (nároží, okna apod.) osadíme do stěrkového tmelu rohové lišty s tkaninou. V rozích oken a dvěří diagonálně osadíme pruh výztužné tkaniny cca 25x50 cm.

7. Armovací vrstva 

Na polystyren naneseme zubovým hladítkem (zub 10x10 mm) stěrkový tmel, do kterého zatlačíme armovací tkaninu. Napojení tkaniny se provádí s přesahem min. 10 cm (včetně vnitřních rohů). Následně se povrch tmelu uhladí tak, aby se tkanina celoplošně skryla (případně se tmel doplní). Spáry s jinými materiály (okna, oplechování) osadíme dilatačními lištami. Po zatvrdnutí lze povrch přebrousit brusným hladítkem.
7.krok-220

8. Penetrace podkladu před použitím omítkoviny

Penetrace se provádí válečkem nebo štětkou minimálně 6 hodin před finální úpravou pro zmenšení a sjednocení savosti podkladu. Volba penetrace závisí na následném typu vrchní omítkoviny.9. Vrchní omítky

Tenkovrstvé omítky doporučujeme nechat zhotovit odbornou firmou. V dnešní době se nejčastěji na zateplovací systém používají pastovité omítkoviny odolávající zvýšeným požadavkům na životnost povrchů. Dělí se do skupin akrylátových, silikonových a silikátových omítkovin.

Kompletní složení zateplovacího systému:

fasada-slozeni-460 

Novinky
16.09.2019
Otevírací doba 28.9.2019
Vážení zákazníci,

rádi bychom Vás informovali, že dne 28.9.2019 v době státního svátku budou všechny naše provozovny uzavřeny.   Děkujeme za pochopení
09.09.2019
Pravidelné inventury na provozovnách
Vážení zákazníci,

rádi bychom Vás upozornili, že v následujících týdnech budou na pobočkách DSK stavebnin probíhat pravidelné inventury. Termíny jednotlivých provozoven naleznete na přiloženém obrázku níže. V době uzavření Vás však vždy rádi obsloužíme na všech ostatních provozovnách.

Děkujeme za pochopení

01.09.2019
Výkopové práce - nová služba DSK
Vážení zákazníci,

rádi bychom Vás upozornili na aktuálně probíhající akci na výkopové práce s bagrem JCB 3CX. Akce je platná pouze v měsíci září. 
07.05.2019
Nosné pórobetonové překlady
Vážení zákazníci, 

rádi bychom Vás informovali o sortimentu nosných překladů od společnosti Termalica.     

V návaznosti na pozastavení příjmu objednávek nosných překladů dle oficiálního vyjádření společnosti Porfix, jsme připraveni zajistit Vaše požadavky.
25.02.2018
Služba Nářadí na stavbě
Vážení zákazníci,

rádi bychom Vás informovali, že jsme rozšířili nabídku služby "Nářadí na stavbě". V této akci můžete vyzkoušet nářadí DeWALT, Stanley, Dedra a Pansam v reálném provozu za asistence našeho proškoleného předváděcího technika přímo na Vaší stavbě.

Více informací získátre v přiloženém letáku

06.04.2017
Změna sídla společnosti
Vážení zákazníci,

rádi bychom Vás upozornili, že ode dne 5.4.2017 se změnilo sídlo společnosti. S tím spojená je i změna fakturační adresy na:

DSK stavebniny s.r.o.
Pardubická 59
533 45 Opatovice nad Labem 
IČO: 27499031
DIČ: CZ27499031
anketa