Postup montáže zateplovacího systému:

1. Kontrola podkladu, zaměření

Změříme čistou plochu fasády (odečteme okna a dveře), délku ostění otvorů a nároží a délku soklové lišty. Zkontrolujeme rovnost a soudržnost podkladu. Starší omítky doporučujeme napenetrovat.
1.krok-220
2.krok-220

2. Založení systému

Nejčastěji používáme soklovou lištu s okapničkou, kterou
připevníme po každých 50 cm
natloukací hmoždinkou. Spoje zabezpečíme spojkou soklových lišt.

3. Lepení polystyrenu

Lepicí tmel na desky nanášíme celoplošně zubovým hladítkem nebo lžící v pásu po obvodu a uprostřed s dvěma terči, přičemž se lepidlo nesmí dostat do spár. Desky lepíme na vazbu (včetně nároží).
3.krok-220
4.krok-220

4. Izolace ostění otvoru

Izolace plochy se lepí s přesahem přes otvor tak, aby v rozích otvoru nedocházelo k průběžné spáře. Ostění otvorů se lepí dovnitř.

5. Kotvení

Talířové hmoždinky se osazují v rozích a středu desek po zatvrdnutí lepidla min. 5 cm do nosného zdiva. Zkontrolujeme nerovnosti polystyrenu (případně přebrousíme hladítkem s brusným papírem) a zatmelíme talířové hmoždinky.
5.krok-220
6.krok-220

6. Osazení rohů

Na veškeré rohy objektu (nároží, okna apod.) osadíme do stěrkového tmelu rohové lišty s tkaninou. V rozích oken a dvěří diagonálně osadíme pruh výztužné tkaniny cca 25x50 cm.

7. Armovací vrstva 

Na polystyren naneseme zubovým hladítkem (zub 10x10 mm) stěrkový tmel, do kterého zatlačíme armovací tkaninu. Napojení tkaniny se provádí s přesahem min. 10 cm (včetně vnitřních rohů). Následně se povrch tmelu uhladí tak, aby se tkanina celoplošně skryla (případně se tmel doplní). Spáry s jinými materiály (okna, oplechování) osadíme dilatačními lištami. Po zatvrdnutí lze povrch přebrousit brusným hladítkem.
7.krok-220

8. Penetrace podkladu před použitím omítkoviny

Penetrace se provádí válečkem nebo štětkou minimálně 6 hodin před finální úpravou pro zmenšení a sjednocení savosti podkladu. Volba penetrace závisí na následném typu vrchní omítkoviny.9. Vrchní omítky

Tenkovrstvé omítky doporučujeme nechat zhotovit odbornou firmou. V dnešní době se nejčastěji na zateplovací systém používají pastovité omítkoviny odolávající zvýšeným požadavkům na životnost povrchů. Dělí se do skupin akrylátových, silikonových a silikátových omítkovin.

Kompletní složení zateplovacího systému:

fasada-slozeni-460 

Novinky
12.02.2020
Nové lepidlo výjimečných vlastností
Vážení zákazníci,

vyzkoušejte novinku v sortimentu DSK stavebnin - vysoce deformovatelné lepidlo na obklady a dlažby s označením C2TE-S2.

01.11.2019
Výprodej palubkových zásob
Vážení zákazníci,

na všech provozovnách aktuálně probíhá výprodej palubkových dveří, zárubní a kování. Využijte této jedinečné akce, která platí pouze do vyprodání zásob.   Více informací v přiloženém letáku.

21.10.2019
Novinky v sortimentu
Vážení zákazníci,

rádi bychom Vás upozornili na nové produkty, které naleznete na našich provozovnách. Jde o víceúčelové jednokomponentní lepidlo a univerzální čerpatelný a lehce stlačitelný beton pro ruční i strojní zpracování.. Více informací získáte kliknutím na obrázek níže. 

25.02.2018
Služba Nářadí na stavbě
Vážení zákazníci,

rádi bychom Vás informovali, že jsme rozšířili nabídku služby "Nářadí na stavbě". V této akci můžete vyzkoušet nářadí DeWALT, Stanley, Dedra a Pansam v reálném provozu za asistence našeho proškoleného předváděcího technika přímo na Vaší stavbě.

Více informací získátre v přiloženém letáku

06.04.2017
Změna sídla společnosti
Vážení zákazníci,

rádi bychom Vás upozornili, že ode dne 5.4.2017 se změnilo sídlo společnosti. S tím spojená je i změna fakturační adresy na:

DSK stavebniny s.r.o.
Pardubická 59
533 45 Opatovice nad Labem 
IČO: 27499031
DIČ: CZ27499031
anketa